Ankara Plastik Enjeksiyon Kalıbı Üreticileri


   Ankara plastik enjeksiyon kalıbı üreticileri ile birlikte kalıp sektöründeki faaliyetler firmayı hassas ve işlevsel kalıp üretimi konusunda güvenilir bir imkân sağlar. Kalite ile özdeşleşen plastik enjeksiyon kalıbı üreticileri ile beraber sunulan tüm ürünler bünyesindeki kalıp fabrikasıyla tasarımdan üretime kusursuz sonuçlar sunulur. Plastik enjeksiyon kalıbı numune tasarım sürecinden üretim sonrasındaki baskı aşamaları da dahil olmak üzere tüm süreçlerde sizinle birlikte ilerleniyor. Aynı zamanda son teknoloji ürün olan enjeksiyon makinelerde plastik baskı üretimler gerçekleştirilir.

Ankara Plastik İmalatçıları

   Ankara plastik imalatçıları müşterilerin plastik enjeksiyon kalıbı üretimi yapılacak olan ürünlerle alakalı detaylı bilgi alarak üretimi gerçekleştirir. Türkiye ve tüm Ankara genelinde plastik kalıpçılık e tamir konusunda birçok firmaya hizmet sağlayarak yeni müşteriler edinilmektedir. Bunun yanı sıra hedefler doğrultusunda projeleri ve hedefleri gerçekleştirmesi adına yardımcı olunarak tüm plastik enjeksiyon süreci tamamlanır. Ankara kalıp firmaları ile plastik enjeksiyonun birçok avantajı mevcuttur. Bu avantajlara genel olarak göz atarsak:

•   Seri üretimi daha kolay hale getirir.

•   Üretimlerde iş başına düşen iş gücü düşük olur.

•   Parçaların tekrardan işlenmesi gerekmemektedir.

•   Üretim aşamasında parça boyutları istenilen limitler dahilinde kabul edilir.

•   Farklı yöntemlerle üretimi olmayan çok küçük parçaları üretmek mümkün olur.

•   Farklı formlarda parça üretimleri oldukça ekonomiktir.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Üretimi Nasıl Yapılır?

   Ankara plastik enjeksiyon firmaları kalıp üretimlerde öncelikle planlama ve tasarımla başlar. Planlama ve tasarım iyi olursa, plastik enjeksiyon işlemi de oldukça kaliteli olur. Enjeksiyon kalıbının planlanma durumu, tasarımlarda kesintisiz bir imalat süreci açısından bazı durumlar mevcuttur. Kalıp imalatlarında dikkat edilmesi gereken kurallardan bir diğeri de malzemelerin dikkatli bir şekilde seçilmesi aşamasıdır. Kalıp malzemeleri, metal enjeksiyon, plastik enjeksiyon, dövme gibi hangi işlemlerde kullanılacaksa ona göre tercih edilir. Özellikle metal enjeksiyon kalıpları için çeliğe ekstra olarak sertleşme işlemleri uygulanabilir. Kısaca müşterilerin istekleri doğrultusunda planlama, tasarım uzmanlığı sunulabilir.

Ankara Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımı

   Plastik enjeksiyon makinesi ile yapılan ürünlerde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Plastik ürünlerde meydana gelen çekme miktarı göz önüne alınarak tasarım sürecinde kalıp ölçülerine yansıtmak gerekebilir. Çekme payları da her zaman için farklı olur. Çekme paylarının belirli aralıklar ile ifade edilmesi durumu ise, plastik ürünlerin kalınlık duruma göre farklılık göstermesinden kaynaklıdır. Bunun dışında koniklik açısı, ürün dizaynı sürecinde dikkat edilmesi gereken diğer konular arasındadır. Ürünlerin kalıptan daha rahat şekilde çırpılması adına gereken derecedir. Genel olarak 0,5-1 derece arasında tercih edilebilir.

   Yolluk dizaynı ise eriyen plastiğin kalıp boşluğuna girme sürecinde dikkat edilmesi konulardan biridir. Her ürüne giden yolluğunda simetrik olabilmesi, ürünlerin hepsinin aynı kalite kapsamında çıkmasını sağlayan bir unsurdur. Yolluk giriş yeri, boyutları da bu ürünlere göre belirlenir.