Eskişehir plastik enjeksiyon hizmetleri ile kurulan günden bu yana geniş makine parkuruyla plastik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Plastik enjeksiyon ve kalıbı üretimi anlamında çeşitli sektörlerdeki firmalara hizmet verilmektedir. Otomotiv sektöründe

Eskişehir Plastik Enjeksiyon


Eskişehir plastik enjeksiyon hizmetleri ile kurulan günden bu yana geniş makine parkuruyla plastik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Plastik enjeksiyon ve kalıbı üretimi anlamında çeşitli sektörlerdeki firmalara hizmet verilmektedir. Otomotiv sektöründen beyaz eşyaya kadar tüm istenilen parçaların imalatı gerçekleştirilebilmektedir. Genel olarak plastik enjeksiyon yöntemi, tasarım seçeneklerinin de sunulduğu bir sistem olarak birçok sektörde rahatlıkla kullanılabilir.

Kalıbı yapılan malzemelerin üretim aşaması için erimiş halde bulunan hammaddenin çelik kap içine sevk edilmesi ve sonrasında soğutularak kalıptan ayrıştırılmasıyla uygulanır. Bu üretim metoduyla birlikte komplike şekillere sahip veya oldukça fazla adetlerde üretilmek istenen plastik mamuller için ideal üretim tercihi olarak öne çıkar.

Eskişehir Plastik Enjeksiyon Makinesi

Plastik enjeksiyon makineleri genelde iki bölüme ayrılmaktadır. Bu bölümler ise sıkıştırma ve kapama ünitesiyle enjeksiyon ünitesidir. Sıkıştırma ve kapama üniteleri hammaddenin kalıp içine aktarılması ve kalıbın açılmasını sağlayan kısımlardır. Enjeksiyon ünitesinin görevi ise plastik hammaddelerin ısıtılması ve eriyik hale gelmesiyle plastik enjeksiyon kalıbına enjektesini sağlayabilmektir. Erimiş olan plastik hammadde, kalıp içine aktarılırken makine motoruyla diğer aksamlarını da vida enjeksiyonu sürecindeki hareket hızı veya enjeksiyon hızını kontrol etmektedir.

Eskişehir plastik makineleri tüm Eskişehir halkına ve Türkiye çapında müşterilere plastik üretimi için kesintisiz hizmet sağlar. Plastik enjeksiyon yöntemleri, çeşitli endüstriler tarafından kullanılan plastik bileşenleri yapmak adına kullanılır. Plastik ürünlerin yüksek miktarda kısa bir zaman diliminde üretimine izin veren, oldukça hızlı bir üretim süreci olmaktadır.

Hangi Sektörlerde Plastik Enjeksiyon Kullanılır?

Plastik enjeksiyon yöntemleri, tıp, kalıplama, havacılık, oyuncak ve otomotiv endüstrileri açısından plastik bileşenlerinin üretiminde kullanılmaktadır. Bu noktada seneler içerisinde gelişim gösteren geniş bir makine yelpazesinin kurulumuyla tüm piyasa taleplerini karşılayabilmek, aynı zamanda basınçlı döküm ile kalıplaşmış bileşenlerdeki operasyonları geliştirmek profesyonel ekipler, müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Plastik enjeksiyon yöntemlerinin birçok avantajı vardır. Bunlardan biri hızlı üretim sağlanabilmesidir. Bunun dışında hassas üretimle tüm detaylar göz önüne alınır ve düşük maliyet ile çeşitli malzeme kullanımı da bu noktada öne çıkarak önemli bir avantaj sağlar.