Gaziantep plastik enjeksiyon firmaları kalıp ve profil imalatı konusunda bilgi birikimi ve tecrübeyle beraber müşteri isteklerini karşılamaktadır. Isı vasıtası ile eritilen plastik hammaddelerin kalıp içine enjekte edilmesiyle şekillendirilmesi, soğu

Gaziantep Plastik Enjeksiyon Firmaları


Gaziantep plastik enjeksiyon firmaları kalıp ve profil imalatı konusunda bilgi birikimi ve tecrübeyle beraber müşteri isteklerini karşılamaktadır. Isı vasıtası ile eritilen plastik hammaddelerin kalıp içine enjekte edilmesiyle şekillendirilmesi, soğutularak kalıptan çıkarılmasıyla istenen ağırlık ve şekilde plastik parça imalatı anlamında uzman ekiplerle hizmet verilmektedir.

Gaziantep plastik ambalaj firmaları her türlü plastik parçaların imalatı adına öncelikle tasarım ve kalıplama işlemi uygulanmaktadır ve yüksek teknolojiyle beraber uzman kadroyla müşterilerine hizmet veriyor. Genel olarak ısı vasıtasıyla eritilen plastik hammaddenin kalıp içine enjekte edilerek şekillendirilmesi, soğutularak kalıptan çıkarılmasıyla tamamen istenen şekil ve ağırlıkta plastik parça imalatı anlamında uzman ekiplerle hizmet verilmektedir.

Plastik Enjeksiyon Nasıl Yapılır?

Plastik enjeksiyon işlemi, plastik enjeksiyon makineleri ile gerçekleştirilmektedir. Günümüzde ise tüm bu makineler bilgisayar sistemleriyle entegre olarak çalışır ve en yeni teknolojiler kullanarak üretimi gerçekleştirmektedir. Bu makineler ise genellikle mengene, kalıp ve enjeksiyon bölümünden oluşmaktadır. Mengene bölümü ise erimiş durumda olan plastik hammaddenin basınç altında sıkıştırıldığı kısım olmaktadır. Bu kısım, kalıbın iki parçası olarak değerlendirilir, erkek ve dişi uyumunu gerçekleştiren bir kısımdır. Enjeksiyon aşaması ise makinenin ilgili olan kısmında gerçekleşmektedir.

Granül halinde olan plastik hammadde, enjeksiyon ünitesi kısmında bulunur ve elektrikli ısıtıcılarla beraber yüksek sıcaklığa ulaştırılarak eritilmekte ve mengene kısmındaki kalıp bölümüne itilir. Bu itme işlemi de kalıbı dolduracak kadar hammadde ile eriyik hale getirilir ve enjeksiyon işlemi olarak devam ederek kalıp doldurulmaktadır.

Gaziantep Plastik Enjeksiyon Hizmetleri

Gaziantep plastik enjeksiyon ve kalıp tasarımları genel olarak plastik malzemelerin şekillendirilmesi hizmetine dayanır. Plastikler yapısal açıdan gelişen teknolojilerle beraber sürekli olarak geliştirilmekte ve değiştirilmektedir. Bu sebeple plastik enjeksiyonla kalıplama yöntemi giderek önemli bir noktada yer alıyor. Bu imalat yönteminde ise en önemli unsurlardan birisi haline gelen kalıp ise oldukça zor imal edilen bir bileşen olmaktadır. Plastik enjeksiyon firmaları kalıp imalatı ve plastik imalatı sürecinde son derece titiz ve özen göstermektedir. Aynı zamanda uzmanlığında getireceği tüm yetenekler de kullanılarak müşterilerin talep ettiği plastik parça üretimi yapılıyor.