Ankara Plastik Enjeksiyon Firması, Satılık 2.El Plastik Enjeksiyon Kalıpları, Plastik Kalıp ve Enjeksiyon İle Üretim, CNC Talaşlı İmalat, Aluminyum ve Metal Enjeksiyon İle Üretim, APE Plastik

Kalıp Tasarımı ve İmalat


    Plastik enjeksiyonunda kullanılan kalıplar çelik ve türevi malmelerden yapılır. Plastik malzemelerin enjeksiyon yardımı ve pressleme ile şekillendirilmesinde kullanılan, diğer takım çeliklerinden farklı olarak korozyon dayanımı yüksek, parlatılabilirliği ve desen alma kabiliyeti olan; krom, mangan, molibden, nikel, vanadyum ve alüminyum gibi elementlerin karışımı ile oluşturulmuş bir alaşım metaryel malzeme ile üretilirler.

    Plastik enjeksiyon kalıp elemanları olarak; dişi kalıp elemanı, erkek kalıp elemanı, itici pimleri, yolluk alanı, yerleştirme bileziği, alt plaka, üst plaka, destek, destek plakaları ve itici plakaları sayılabilir. Plastik enjeksiyonu için yapılacak bu kalıp icin yukarıda belirlenen elemanların belli bir düzen ile ve belli şekiller ile oluşturulması gerekmektedir. Üzerine düşünüp sağlıklı bir şekilde çalışacak ve üretim maliyetini daha optimum seviyelere düşürecek bir tasarım belirlenmesi gerekir. Bunun için de sağlam bir iş gücüne ilave olarak dizayn mühendisliği gerekmektedir.