Konya plastik enjeksiyon hizmetleri ile tüm Konya’da ve tüm Türkiye’de plastik üretimi sağlanmaktadır. Otomotiv ve elektrik sektörü, beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, metal ve makine sektörü gibi birçok alanda önemli bir üretim tekniği haline gelen

Konya Plastik Enjeksiyon


Konya plastik enjeksiyon hizmetleri ile tüm Konya’da ve tüm Türkiye’de plastik üretimi sağlanmaktadır. Otomotiv ve elektrik sektörü, beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, metal ve makine sektörü gibi birçok alanda önemli bir üretim tekniği haline gelen plastik enjeksiyon ile birçok plastik ürünün üretimi gerçekleştirilmektedir. Hassas kalıp imalatı için son teknoloji işleme merkezleri kullanılır ve ardından plastik enjeksiyon yöntemleriyle istenilen ürün tasarlanarak üretilir. Plastik enjeksiyon için öncelikle tasarım, proje ve kalıp üretimi konusundaki faaliyetler arttırılarak iç ve dış pazarlarda müşteri talepleri karşılanabiliyor.

Plastik Enjeksiyon Kalıplama Nedir?

Enjeksiyon kalıplama yöntemleri, kusursuz ölçekle biten imalatlar açısından en güzel teknolojiler arasında yer alıyor. Tüketiciler ve ürün üreticileri tarafından avantaj sağlayan enjeksiyon kalıplamalarla, eriyen plastikler istenilen şekle sokulabilir. Plastik enjeksiyon kalıp yöntemiyle az maliyet, hızlı imalat, otomasyona uygunluk, son yapılan işleme prosesine ihtiyacın olmaması, farklı şekillerde, farklı renk ve farklı yüzeylerdeki parça üretimi için uygunluk, malzeme kaybının en az düzeyde olabilmesi gibi çeşitli avantajlar mevcuttur. Bu nedenle Konya plastik kalıp ve plastik enjeksiyon yöntemleri, bölgede en sık tercih edilen hizmetler arasında bulunuyor. Sadece Konya’da değil tüm Türkiye’de ve tüm dünyada kullanılan yöntemlerdir.

Konya Plastik Enjeksiyon Hizmetleri

Konya plastik fabrikaları ve plastik enjeksiyon hizmetleri ile işlerinizde kullanacağınız plastik ürünler yüksek kalite ile sunulur. Plastik enjeksiyon yöntemleri birçok farklı sektörde etkin olarak kullanılmaktadır. Enjeksiyon makinesi kullanan sektörler arasında plastik ambalaj fabrikaları, oyuncak sektörü, otomobil parçaları üretimi, ev aletleri üretimi, elektronik cihaz üretimleri gibi birçok alanda plastik parça üretimi gerçekleştirilmektedir. Daha birçok sektör içerisinde plastik enjeksiyon sisteminden yararlanılabilir. Örnek olarak mobilya üretimleri, bebek bezi üretimi gibi benzeri sektörler içinde de plastik enjeksiyon makineleri kullanılabiliyor.

Enjeksiyon makineleri ile yapılan, belirli ısılarda eritilebilen ham plastik malzemeler, belirli bir basınçla enjeksiyon kalıp içine aktarılmaktadır. Uygun soğuma süresiyle kalıp açılır ve plastik ürün dışarı aktarılarak plastik enjeksiyon yöntemi tamamlanır. Kalıp tasarımı açısından da oldukça önemli bir noktada olan plastik enjeksiyon yöntemleri sürekli olarak tercih edilmez.