Ostim plastik kalıp firmaları deneyimli kadrolarıyla birlikte endüstriyel çözümleri üretmektedir. Aynı zamanda plastik üretimlerde kaliteyi de ön planda tutarak müşterilere hizmet sunabilmektedir. Uzun senelerdir bilgisayar destekli hizmet veren prof

Ostim Plastik Kalıp Firmaları


Ostim plastik kalıp firmaları deneyimli kadrolarıyla birlikte endüstriyel çözümleri üretmektedir. Aynı zamanda plastik üretimlerde kaliteyi de ön planda tutarak müşterilere hizmet sunabilmektedir. Uzun senelerdir bilgisayar destekli hizmet veren profesyonel firmalar tasarımı yaparak üretim hızını ve kapasitesini arttırmaktadır. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu kalıpları üretmeye elverişli olan makine parkuru, plastik enjeksiyon kalıbı alanında uzman ekipler yüzey ve katı modellemeyle tasarlanan kalıplarda teknolojik cihazlara uygundur. Böylece seri plastik üretimi sağlanabilecektir.

Plastik çalışmaların temeliyle müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmaktadır. Evlerde kullanılan plastikler, otomotiv, sağlık ve diğer sektörlerde kullanılan plastiklerin üretimi için son teknoloji elemanları arasında olan plastik kalıplar, onay verilerek üretime geçilir ve en sonunda teslim edilebilmektedir.

Plastik Kalıp Firmaları Ne Yapar?

Müşterilerin ihtiyaç duyduğu plastik enjeksiyon kalıpları, mühendislik yaklaşımlarıyla kalitesinden ödün verilmeden sahip olunan ürün geliştirme tecrübesiyle talep edilen kalıpların üretimlerinden öncesinde müşterilerin olası sorunları hakkında bilgilendirilir ve yönlendirilebilmektedir. Plastik hammaddeler ile plastik parçalar, yedek parçalar ve ana malzemeler sunuluyor. Bunun yanı sıra üretilebilir tüm plastik malzemeler, kullanışlı, estetik, işlevsel, mukavemetli, uzun ömürlü, ergonomik, özgün tasarım ihtiyaçları için Ostim kalıp Ankara da destek verilmektedir. Plastik kalıp firmaları ile üretim maliyetleri etkili şekilde azaltılmaktadır.

Plastik Kalıplama Ne İşe Yarar?

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip plastik malzemelerin şekillendirilmesiyle ağırlıklı şekilde plastik enjeksiyon yöntemleri kullanılır. Plastik kalıp yani enjeksiyon kalıp ile plastik üretimlerinin seri üretimi mümkündür. Enjeksiyon kalıplama, ısıyla eritilen plastik malzemelerin bir kap içine enjekte edilmesi sonrasında soğutulması ve katı hale getirilmesiyle kalıplanmış ürünlerin eldesi yöntemidir. Termoplastiklerinde şekillendirilmesinde sıklıkla kullanılan metot, enjeksiyon kalıplama metodu olmaktadır.

Granül veya toz halde olan termoplastik ürünler, huni yardımı ile silindir içine gönderilir ve ısıtıcılar tarafından da ısıtılan silindirlerin sıcaklığı da plastik malzeme cinsine göre ayarlanmaktadır. Ostim plastik kalıp yöntemleriyle ısı ile eritilen plastik malzemelerin bir kalıp enjektesi sonrasında katılaştırılması ve soğutulmasıyla kalıplanan ürünler elde edilir ve sektörde ihtiyaç duyulan plastik üretimi için gerek duyulan kalıplar sağlanmaktadır.